""

Igencsak les-gyanús szituáció után jutott korai előnyhöz a Swansea az eddig a vártnál jobban teljesítő Liverpoollal szemben az angol labdarúgó bajnokság 7. fordulójának szombat délutáni találkozóján. Leroy Fer találatához a liverpooli védők csak asszisztáltak, és igencsak szükség volt Jürgen Klopp félidei beszédére a Mersey-partiaknak. A német beszédének meglett az eredménye, előbb Jordan Henderson ívelt a walesi védelem mögé, és a leshatárról kilépő Roberto Firmino fejelt a kapuba, majd a 84. percben James Milner értékesítette a Firmino lerántásáért megítélt büntetőt, amivel a ’Pool 2-1-re győzött és feljött a tabella második helyére.

Egy másik dobogóra pályázó csapatnak, a Chelseanek is idegenben kellett három pontot szereznie ahhoz, hogy ne szakadjon le még jobban az élmezőnytől már a bajnokság ilyen korai stádiumában, és Antonio Conte legénysége szintén nem hibázott, a második félidőben hat remek percben köszönhetően 2-0-ra győzött a Hull City otthonában.

A másik három szombati találkozón egyaránt kis- és középcsapatok léptek pályára, és mind a három összecsapás döntetlennel végződött.

Labdarúgás, Premier League, 8. forduló
Swansea City-FC Liverpool 1-2 (1-0) gólszerzők: Fer (8.), ill. Firmino (54.), Milner (84. büntetőből)
Hull City-Chelsea 0-2 (0-0) gólsz.: Willian (61.), Diego Costa (67.)
Sunderland-West Bromwich Albion 1-1 (0-1) gólsz.: van Aanholt (83.), ill. Chadli (35.)
Watford-Bournemouth 2-2 (0-1) gólsz.: Deeney (50.), Success (65.), ill. Wilson (31.), J. King (62.)
West Ham United-Middlesbrough 1-1 (0-0) gólsz.: Payet (57.), ill. Stuani (51.)